CMS WEBMAN
Czym jest Webman
Ogólne informacje
Rozwój systemu Webman
Wyjaśnienie niektórych pojęć
Konto użytkownika
Kontakt
Pobranie skryptu
Historia zmian
Dodatkowe narzędzia
Forum
WSPARCIESzukasz hostingu?
Tutaj: Tani, szybki i niezawodny hosting!


NEWSLETTER
Jeśli chcesz być informowany o nowościach związanych z systemem Webman - zapisz się na darmowy Newsletter.
BIEŻĄCA WERSJA
RWD: 7.0.8
(20.10.2021)

Klasyczna: 5.9.3
(30.11.2015)
TESTY
Wersja do testów

- klasyczna:
demo5.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

- RWD:
demo6.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

Polecamy


Quill vs TinyMCE
Dlaczego został wprowadzony drugi/inny edytor WYSIWYG w CMSie?
Pewnie nie jest to jasne dla użytkowników systemu dlatego też pokrótce postaram się to wyjaśnić.

Obecna, najnowsza wersja systemu zawiera dwa edytory WYSIWYG, które naprzemiennie można używać z poziomu panelu administratora. Wcześniej był używany tylko edytor TinyMCE.
Edytor TinyMCE jest bardzo rozbudowany i ma szereg ciekawych, całkiem fajnych możliwości, to są jego niepodważalne zalety. Jednak jego piętą achillesową jest problem bardzo skomplikowanego i często bardzo zagnieżdżonego kodu wynikowego html jaki jest tworzony.
Efektem kilkukrotnej edycji danego tekstu w TinyMCE może być kod html wielokrotnie przekraczający pod względem objętości tekstu źródłowy. Taki kod powstaje poprzez zwielokrotnienia tagów formatujących a całość jest często tak nieskładnie poukładana, że efektem może być błędne wyświetlanie.

Właśnie z powodu bardzo zanieczyszczonego kodu html dodałem drugi alternatywny edytor Quill - ma on mniejsze możliwości, ale kod który tworzy powinien być bardziej czytelny i przede wszystkim mniejszy. Trzeba też brać po uwagę to, że Quill wyczyści kod, który będzie zawierał inne znaczniki niż obsługuje przy edycji wcześniej dodanego tekstu lu przy wklejaniu kodu z zewnętrznego źródła. Nie obsługuje on na chwilę obecną tabel oraz javascriptu, jeśli więc ktoś chce tworzyć treści z zaawansowanym formatowaniem to Quill może się nie sprawdzić. Jeśli jednak chcemy mieć klasycznie sformatowany tekst to nowy edytor powinien być w tym lepszy.

digisoft, 19-07-2018, odsłon: 19294
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Odpowiedz na pytanie (antyspam):
Ile jest dwadzieścia pięć razy dwadzieścia pięć? (wpisz liczbę)
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij