CMS WEBMAN
Czym jest Webman
Ogólne informacje
Rozwój systemu Webman
Wyjaśnienie niektórych pojęć
Konto użytkownika
Kontakt
Pobranie skryptu
Historia zmian
Dodatkowe narzędzia
Forum
WSPARCIESzukasz hostingu?
Tutaj: Tani, szybki i niezawodny hosting!


NEWSLETTER
Jeśli chcesz być informowany o nowościach związanych z systemem Webman - zapisz się na darmowy Newsletter.
BIEŻĄCA WERSJA
RWD: 7.0.8
(20.10.2021)

Klasyczna: 5.9.3
(30.11.2015)
TESTY
Wersja do testów

- klasyczna:
demo5.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

- RWD:
demo6.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

Polecamy


Przewodnik - aktualizacja

Przed próbą aktualizacji należy wykonać kopię plików i bazy w celach bezpieczeństwa.

Aktualizacja automatyczna

Od wersji 4.0.0 system Webman może zostać zaktualizowany automatycznie (online) z poziomu panelu administracyjnego, jeśli serwer posiada odpowiednie ustawienia (zezwala na zapis plików w ramach konta przez PHP, zezwala na zdalne pobieranie plików oraz obsługuje funkcje ZIP przez PHP - te ustawienia są standardowe jednak niektóre serwery nie dają tej możliwości).
W celu wywołania aktualizacji automatycznej należy wybrać moduł instalacja (w panelu) a tu opcję aktualizacja. Następnie postępujemy zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.
Użytkownicy posiadający wersję wcześniejszą niż 4.2.0 powinni wykonać dodatkowe czynności ręcznie - zobacz szczegóły.

Aktualizacja ręczna

W celu wykonania ręcznej aktualizacji należy zalogować się jako administrator do panelu strony a następnie, wykorzystując klienta ftp, usunąć wszystkie pliki i katalogi należące do systemu Webman (chyba, że były indywidualnie dogrywane jakieś pliki danych do innych katalogów) ZA WYJĄTKIEM katalogu vardata (w tym katalogu znajdują się dane), wgrać katalogi i pliki z nowej wersji, również za wyjątkiem katalogu vardata.
Katalog vardata należy zweryfikować pod kątem zawartości tych samych podkatalogów. Jeśli jakiegoś brakuje na serwerze to należy wgrać podkatalog z zawartością z nowej wersji na serwer. Oczywiście nadajemy takiemu katalogowi prawa zapisu.
Użytkownicy posiadający wersję wcześniejszą niż 4.2.0 powinni wykonać dodatkowe czynności dotyczące zawartości katalogu vardata - zobacz szczegóły.
Następnie (będąc zalogowanym jako administrator) trzeba uruchomić moduł instalacja w panelu administratora (od wersji 4.0.0), który zaktualizuje bazę danych (wcześniejsze wersje były aktualizowane poprzez wybranie z paska adresowego przeglądarki adresu własnej strony i wskazania instalacja.html - http://www.adres.pl/instalacja.html).
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij