CMS WEBMAN
Czym jest Webman
Ogólne informacje
Rozwój systemu Webman
Wyjaśnienie niektórych pojęć
Konto użytkownika
Kontakt
Pobranie skryptu
Historia zmian
Dodatkowe narzędzia
Forum
WSPARCIESzukasz hostingu?
Tutaj: 20% rabatu na hosting!


NEWSLETTER
Jeśli chcesz być informowany o nowościach związanych z systemem Webman - zapisz się na darmowy Newsletter.
BIEŻĄCA WERSJA
RWD: 6.6.6
(23.09.2018)

Klasyczna: 5.9.3
(30.11.2015)
TESTY
Wersja do testów

- klasyczna:
demo5.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

- RWD:
demo6.webman.pl/admin.php
Login: demo
Hasło: demo

Polecamy


Przewodnik - moduły

Opcja moduly w panelu administracyjnym pozwala na ogólną konfigurację każdego z modułów, które mogą prezentować treści dla użytkowników.Można tu wybrać konfigurację poszczególnych modułów oraz dodać aliasy dla nazw modułów.
Wybranie opcji edytuj spowoduje możliwość zmiany dostępu, ukrywania bocznych bloków, tytuł oraz opis i słowa kluczowe (podobnie jak w ustawieniach głównych).Moduł główny strony ustawiony w ustawieniach głównych wybierany jest bezpośrednio po wywołaniu głównego adresu strony. Dostęp do pozostałych modułów możliwy jest po wybraniu adresu składającego się z adresu strony oraz nazwy danego modułu. Przykładowo jeśli wybieramy moduł ogłoszenia należy wybrać stronę o adresie: http://www.adres_strony.pl/ogloszenia.html.
Dla każdego z modułów można konfigurować poziom dostępu dla grup: wszyscy, administratorzy, użytkownicy zarejestrowani. Można też całkowicie wyłączyć moduł. W przypadku gdy dany moduł nie będzie dostępny zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
W celu odpowiedniej konfiguracji układu strony dostępna jest opcja ukrywania lewych i prawych bloków przy wywołaniu danego modułu.
Podobnie jak to jest w przypadku ustawień głównych można też definiować tytuł, opis i słowa kluczowe, które pojawią się zamiast tych podanych w ustawieniach głównych ale tylko w przypadku wywołania danego modułu. Żeby te dane były pobierane z konfiguracji modułu musi być włączona opcja "generuj tagi dla tego modułu".
Tytuł pojawi się na górnej belce przeglądarki a opis oraz słowa kluczowe znajdą się w kodzie strony i będą dostępne dla robotów internetowych zbierających informacje o stronach, na przykład dla wyszukiwarek.
Niektóre moduły mają jeszcze opcję "włącz wyszukiwanie". Dotyczy to tylko modułów, które są odpowiednio przygotowane. Włączenie tej opcji włącza treść takich modułów dla wyszukiwania przez główną wyszukiwarkę skryptu.Każdy z modułów dostępnych z treściami dla użytkowników może posiadać alias swojej nazwy.
Dzięki aliasom można zmienić nazwę wywoływanego modułu. Przyładem może być tu alias nazwy ogloszenia_drobne dla modułu ogloszenia. Przy takim wpisie moduł ogłoszeń będzie mógł być wywołany przez adres: http://www.adres_strony.pl/ogloszenia_drobne.html.
Żeby dodać alias do modułu wystarczy wybrać opcję "aliasy nazw modułów" a następnie przypisać nazwę zastępczą do wybranego z rozwijanej listy modułu. Należy pamiętać, że dodanie samego aliasu nie powoduje zmian nazw występujących w samym module, poza odnoszącym się do niego adresem.
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii w celu świadczenia usług, wyświetlania reklam i zbierania statystyk. Korzystając z niej zgadzasz się na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Zamknij